Për herë të parë incizimin i cili u publikua në opinion nga ana e gazetës italiane “La Verita” për rastin “Zhvatja”, e ka parë edhe prokurorja Lile Stafanova.
Stefanova e cila e ka udhëhequr lëndën për rastin “Perandoria” ka thënë se është e tmerruar nga pamjet që ka parë në videon.
“Jo vetëm që nuk e kam ditur se ka incizim të tillë, por edhe jam e tmerruar. Pres që Prokuroria për krim të organizuar tërësisht ta pastroj këtë rast. Unë do të bashkëpunoj dhe do të shpërndajë të gjitha gjërat që i di, ndërsa tani nuk mund t’i them për të mos dëmtuar hetimin”, ka thënë Stefanova në bisedë telefonike për 24vesti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Antikorrupsioni, procedurë kundër Den Donçevit

Anti- korrupsioni në bazë të informacionit të marrë do të hap lëndë…

Sela tregon se me cilat parti do të bëjë koalicion

Bashkimi Demokratik për Integrim është duke punuar për ti përcarë shqiptarët në…

Lirohen nga paraburgimi shoferi dhe pronari i “Durmo Tours” nga aksidenti tragjik me 16 të vdekur

Gjykatësi i procedurës paraprake përkohësisht ka vendosur t’ua shfuqizojë masën e paraburgimit…

Nuk respektoi masat kundër virusit korona, policia arreston 57-vjeçarin nga Gostivari

Dje rreth orës 20:00 në fshatin Dobridoll të Gostivarit, policia ka arrestuar …

Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë vendosi që çmimi me pakicë i benzinës të…