Një eksperte e ligjit ndërkombëtar për refugjatët thotë se bujaria e mikëpritjes së ukrainasve nga vendet evropiane, ka rindezur një ndjeshmëri dhe shpirt human në mbarë botën ndërsa ka shpalosur standartin e dyfishtë të ndjekur nga Evropa dhe vende të tjera ndaj grupeve të tjera të refugjatëve. Leah Zamore, drejtuese e programit për Krizat Humanitare në Qendrën për Bashkëpunimin Ndërkombëtar në Universitetin e Nju Jorkut shpreson se kjo krizë do të sjellë ndryshim në trajtimin e atyre që janë tashmë refugjatë apo që do të kërkojnë strehim në të ardhmen.

Kliko linkun : https://www.zeriamerikes.com/a/6483164.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

WhatsApp jep lajmin e keq, çfarë do të ndodhë pas 31 Dhjetorit

Është aplikacioni i komunikimit për shumë njerëz në të gjithë botën, por…

Protestë me art, lidërët e G7 në një skulpturë me mbetje elektronike

Një skulpturë e liderëve të G7, e ngjashme me Malin Rushmore dhe…

Kurti: LDK-ja për zgjedhje e ka Vjosën, për qeverisje ata të vjetrit që ishin në koalicion me PDK-në

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka sulmuar Lidhjen Demokratike të…

Prof. Nexhat Ibrahimi: 30 vite miqësi, sot jam tradhëtuar nga Shaqir Fetahu, që kandidon për Reis

Rrahja, goditjet me shufra gome e druri, me karrige metali, grushtimi e…

MPB paralajmërojnë gjoba të larta për shitësit dhe përdoruesit e mjeteve piroteknike

“Vetëm pak orë na ndajnë nga ndërrimi i viteve dhe tashmë qytetarët…