Punëtori i Agjencisë Shtetërore Serbe të Lajmeve, Tanjug, është duke dëshmuar në Gjykatën Speciale në rastin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit.

Radosheviq dhe fotografi, Vladmiri Dobriçiq, ishin ndaluar nga pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës më 1998, për t’u liruar më pas me kërkesën e bashkësisë ndërkombëtare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Avokati Raufi i përgjigjet Bujar Osmanit: “Ti nuk merr vesh as në mjekësi, mos u përziej në drejtësi!”

Avokati i Tomor Morinës, Naser Raufi i është përgjigjur Bujar Osmanit i…

152 raste të reja me COVID-19 dhe dy viktima në 24 orët e fundit

152 (9%) raste të reja me virus korona kanë rezultuar nga 1630…

Irlanda i bëri thirrje Komisionit Evropian që të qartësojë bazën ligjore për pezullimin e ndihmës për palestinezët

Irlanda i bëri thirrje Komisionit Evropian që të qartësojë bazën ligjore për…

Shpërthen municioni në luftanijen e famshme ruse

Ministria ruse e Mbrojtjes ka bërë të ditur se rezervat e municioneve…

Bosnja e Hercegovina e trazuar pas zgjedhjeve në Mal të Zi – kthim në vitet e 90-ta

Aleanca e partive fituese në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi e…