Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Nasim Haradinaj, nuk do të lirohet nga burgimi.

Kjo u bë e ditur nga ana Dhomave të Specializuara.

Specialja e ka publikuar vendimin për moslirimin e Haradinajt.

Në arsyetim thuhet se ish-numri dy i OVL UÇK-së, duhet ende që ta përmirësojë sjelljen e tij.

Aty përmendet se ka precedentë disiplinorë në Njësinë e Paraburgimi.

” Për këtë arsye Kryetarja urdhëroi Administratoren që të paraqesë raport në lidhje me sjelljen e Haradinajt në NJP në të ardhmen brenda një periudhe të caktuar në kontekst të vendimit mbi modifikimin e dënimit të tij”, thuhet në vendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vetëm katër raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Katër raste të reja me COVID-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të…

Prokuroria e Hagës dorëzon aktakuzën e ndryshuar ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, kanë njoftuar se bazuar në…

Geer: Më pak përdorim të flamurit evropian në Kuvend, të shkurtohet debati

Ambasadori i BE-së në Maqedoninë e Veriut, David Geer, ka deklaruar se…

Osmani bisedë telefonike me Steinmeier: Gjermania partnere e palëkundur e Kosovës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka zhvilluar njës Vjosa Osmani, ka zhvilluar…

Një gazetar meksikan që mbulonte çështjet e krimit dhe sigurisë qëllohet për vdekje, para shtëpisë së tij

Një fotoreporter u qëllua për vdekje të hënën në qytetin e rrënuar…