Gjatë ditës së djeshme ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Sadik Halitjaha, ka udhëtuar për në Hagë me ftesë të Dhomave të Specializuara.

Lajmin e kanë konfirmuar edhe familjarët e tij.

Klankosova.tv ka dërguar pyetje edhe tek Dhomat e Specializuara lidhur me atë se në çfarësi cilësie është ftuar ai, të dëshmitarit apo të akuzuarit.

Por, Specialja s’ka dashur të komentojë rastin.

Zëdhënësi i Zyrës së Prokurorit të Specializuar Christopher Bennett, tha se nuk jep informacione.

“ZPS nuk jep informacione lidhur me hetimin. Prandaj, nuk kam asnjë koment” – tha Bennett.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mijëra shqiptarë të Kosovës kalojnë Morinën pa kontrolle

Të panumërta ishin automjetet me qytetarë të Kosovës qe kanë udhëtuar drejt…

Në Mitrovicën e Jugut konfiskohen 67 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Policia e Kosovës ka njoftuar se pasditen e sotme në një operacion…

Sllavi Trifonov e kthen mandatin për formimin e qeverisë në Bullgari

Lideri i forcës së dytë më të madhe politike në Bullgari pas…

Pas skandalit të përgjimit të Merkelit nga Shërbimi Sekret Amerikan, reagon qeveria gjermane

Qeveria gjermane iu përgjigj pretendimeve se Shtetet e Bashkuara, duke përdorur një…

Shefi i diplomacisë austriake, sot në Shkup

Ministri federal për Evropën, Integrimin dhe Punë të Jashtme të  Republikës së…