Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasaovski tha se “MPB në mënyrë intensive punon në zbardhjen e rastit që ndodhi në ‘Alexander Palace’.

Ai shprehu zhgënjim ndaj prokurorisë për shkak se, siç tha Spasovski, s’ka pasur guxim që të përcaktojë paraburgime për të dyshuarit.

“Punohet në hetimin e incidentit në hotelin ‘Alexander Palace’. Për këtë incident, kishim edhe disa të arrestuar që kërcënonin me jetë policët. Më vjen keq që Prokuroria s’kishte guxim të paraburgosë”, tha Spasovski.

Ai shtoi se Ministria e Punëve të Brendshme po punon për të zbardhur rastin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Vazhdojnë protestat kundër pushtetit në Iran

Protestuesit e kanë vazhduar edhe të dielën protestën kundër qeverisë iraniane duke…

Kryeministri Kurti: Javën që vjen nisin punimet në kompleksin memorial “Adem Jashari”

Javën që vjen do të nisin ndërhyrjet e para emergjente në ndërtesën…

Para takimit Biden – Putin, NATO me “prova gjenerale” në Atlantik

Anija luftarake britanike HMS Queen Elizabeth ka udhëhequr një flotë prej 19…

Spasovski dhe Dimitrov e uruan Kurtin për formimin e qeverisë së re të Kosovës

Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, ka uruar kryeministrin e…

​Von Cramon për liturgjinë në kishën në kampus: S’e di nëse është provokim nga serbët

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, komentoi liturgjinë e…