Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski dhe ish Ministri Teknik, Naqe Çulev, gjatë javës së kaluar u morën në pyetje si dëshmitarë në Prokurorinë Themelore Publike për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin.

Të dy dëshmuan për softuerin e prokuruar nga ish Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë, Dragi Rashkovski, me vlerë 81.000 euro, i cili ishte menduar për Ministrinë e Brendshme, ndërsa nga Ministria deklaruan se ata as nuk e dinin që një program i tillë ishte blerë dhe as nuk kishin nevojë për to.

Të mërkurën, kreu aktual i policisë, Spasovski, u thirr si dëshmitar për t’u marrë në pyetje në Prokurorinë Publike dhe dha një deklaratë, ndërsa të enjten, paraardhësi i tij Çulev bëri të njëjtën gjë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…