Qeveria spanjolle i dorëzoi Ukrainës sistemet e para të raketave anti-ajrore amerikane Hawk, tha ministri i Mbrojtjes, Oleksiy Reznikov.

Gjithashtu, sipas tij, më shumë ushtarë ukrainas do t’i nënshtrohen stërvitjes në Spanjë.

Më 2 dhjetor, Reznikov u takua në Odesa me Ministren e Mbrojtjes së Spanjës, Margarita Robles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Të shtëna me armë brenda 24 orëve në SHBA, pesë të plagosur rëndë në Luiziana

Pesë persona janë qëlluar me armë zjarri duke në një dyqan pijesh…

Ukraina pretendon se ka vrarë njëzet mijë ushtarë rusë dhe ka rrëzuar 163 aeroplanë

Autoritetet ukrainase thonë se kanë vrarë njëzet mijë ushtarë rusë që nga…

Një gazetar meksikan që mbulonte çështjet e krimit dhe sigurisë qëllohet për vdekje, para shtëpisë së tij

Një fotoreporter u qëllua për vdekje të hënën në qytetin e rrënuar…

Banka Qendrore e Rusisë ul normat e interesit

Banka Qendrore e Rusisë ka ulur normat kyçe të interesit nga 9.5…