Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, e ka komentuar takimin e sotëm mes kryeministrit Albin Kurti dhe kreut të AAK-së Ramush Haradinajt, duke thënë që ka qenë më shumë takim “kortezie”.

“S’ka çka të bisedohet për dialogun në këtë fazë. Është për të ngrohur muhabetin me thon që kur vjen puna finale për një bisedë më të sinqertë rreth një dakordimi të mundshëm  për çmimin që do të paguajë Kosova në këmbim të marrjes së njohjes nga Serbia, sepse tani për tani s’ka çka të bisedohet”.

Tutje Spahiu në Edicionin Special në Klan Kosova ka thënë që Kosova duhet të presë “ofertën” nga Serbia.

“Kërkesa e Kosovës duhet të jetë njohja. Mirëpo nuk është mirë që Kosova të japë një ofertë. Se çka ofron për me marrë njohjen duhet me prit prej Serbisë dhe pastaj të diskutojë atë çmim”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…