Më kërkesë të Shtabit Komunal të Krizës – Kumanovë, sot do të vendoset që pas festave të pashkëve, Kumanova të vendoset në karantinë 14 ditor.

Këtë e tha dje ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i bëri të ditur se vetëm dje në këtë qytet ka 44 të infektuar me Covid-19.

Gjatë ditës së djeshme te rastet e reja me të infektuar në Kumanovë ishte edhe kryetari i kësaj komune, Maksim Dimitrievski. Aktualisht Kumanova ka 306 të infektuar dhe numri vazhdimisht po rritet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…