LSDM-ja do të mbledhë kryesinë qendrore të partisë duke filluar nga ora 18 për të diskutuar emrin e kryeministrit teknik që duhet të marrë drejtimin e ekzekutivit nga 3 janari. Gjithashtu ky takim do të jetë edhe një lloj koordinimi paraprak për pozitat e partisë para takimit të liderëve të paraparë për nesër mes Zaevit, Mickoskit dhe Ahmetit. Ndër emrat më të përfolur për të zëvendësuar Zaevin 100 ditë përpara zgjedhjeve të 12 prillit kanë qenë Oliver Spasovski dhe Milla Carovska.

VMRO-DPMNE-ja po ashtu gjatë këtyre ditëve duhet të vendosë për emrat e zëvendësministrave plotësues që i takojnë me ligj në qeverinë teknike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…