Kjo u konfirmua nga partitë nënshkruese të asaj nisme.

Nisma erdhi pasi koalicioni Bardh e Zi bëri thirrje për formimin e një qeverie të pakicës që nuk do të përbëhej nga Partia Demokratike e Socialistëve dhe Fronti Demokratik.

Nisma është e vlefshme nëse nënshkruhet nga 27 deputetë, raporton Rtcg.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Anketa e IRI-t: BDI vetëm 1% para ASH-së, VMRO-ja 4% para LSDM-së

Nëse nesër mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentare, VMRO-DPMNE do të fitojë bindshëm,…

VV në Skënderaj: Kemi trefishuar votën

Kryetari i Degës së Vetëvendosjes në Skenderaj, Hysni Mehani, ka thënë se…

Sveçla pas operacionit “Emigranti”: Shteti ynë është i determinuar për ndalimin e krimit

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se…

Shkencëtarët në Portugali prodhojnë maskën e cila vret 99% të koronavirusit brenda 30 minutash

Në Portugali shkencëtarët pretendojnë se kanë bërë hapa gjigante në fushën e…