Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë kryer 5.315 teste, ndërsa janë regjistruar 81 raste të reja me coronavirus.

Në Shkup – 27, Tetovë – 25, Kumanovë – 9, Gostivar – 7, Kavadar, Kërçovë, Dibër dhe Pehçevë nga 2, Manastir, Strumicë, Strugë, Berovë dhe Vallandovë nga 1.

Sot janë regjistruar 12 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Nga MSH njoftojnë se sot nuk ka persona të vdekur nga coronavirusi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 156,380, numri i pacientëve të shëruar është 150,362, numri i të vdekurve është 5,493, ndërsa numri i rasteve aktive është 525.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…