Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 5.809 testime për coronavirus, ndërsa 518 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup – 179, Tetovë – 96, Gostivar – 65, Kumanovë – 35, Kërçovë – 29, Strugë – 20, Manastir – 14, Ohër dhe Strumicë – nga 11, Dibër – 10, Kavadari – 7, Veles – 6, Koçan – 5, Prilep dhe Berovë – nga 4, Shtipi, Vinica dhe Makedonski Brod – nga 3, Gjevgjeli, Resnja, Radovishi, Delçevë dhe Pehçevë – nga 2, Kriva Pallanka, Probishtip dhe Demir Kapi – nga 1.

Nga MSH njoftojnë se kanë ndërruar jetë edhe dy pacientë të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 31 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 158.681, prej të cilëve 150.587 janë shëruar, ndërsa 5.515 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot (10 gusht) është 2.581.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…