Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.813 teste, ndërsa janë regjistruar 509 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas qyteteve në Shkup – 285, Prilep – 37, Kavadar – 29, Ohër – 24, Veles – 16, Tetovë – 11, Manastir dhe Kriva Pallankë nga 10, Strugë dhe Gjevgjeli nga 9, Kumanovë dhe Negotinë nga 8, Koçan dhe Krushevë nga 7, Gostivar dhe Shtip nga 6, Resnjë, Dellçev dhe Berovë nga 4, Probishtip, Kratov dhe Bogdanci nga 3, Sveti Nikollë dhe Vallandovë nga 2, Strumicë dhe Radovish nga 1.

Janë regjistruar 354 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë konfirmuar 9 vitkima nga coronavirusi. 4 pacientë nga Shkupi (71, 66, 63, 55) dhe nga një pacientë nga Ohri (67), Kumanova (68), Koçani (85), Dellçeva (61), Demir Hisari (84).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuarve me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 99.917, numri i pacientëve të shëruar është 90.096, numri i vdekjeve është 3.085, ndërsa numri i rasteve aktive është 6.736.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…