Ministria e Shëndetësisë njofton se në në 24 orët e fundit janë kryer 5.865 teste, ndërsa janë regjistruar 722 raste të reja me coronavirus.

Më shumë raste janë regjistruar në Shkup-302, Tetovë-51, Kumanovë-46, Strumicë-42 dhe Gostivar-39.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 574 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Sot janë regjistruar 26 persona të vdekur: 6 persona të vdekur nga Shkupi (77, 63, 58, 57, 52, 47), 5 persona të vdekur nga Tetova (74, 73, 68, 67 dhe 62), nga 3 persona të vdekur nga Gostivari (82, 55 dhe 52) dhe Kumanova (84, 71 dhe 65), nga 2 persona të vdekur nga Kërçova (78 dhe 68) dhe Struga (76 dhe 45) dhe nga një i vdekur nga Kriva Pallanka (23), Strumica (73), Shtipi (67), Ohri (84) dhe Prilepi (83).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 178.879, numri i pacientëve të shëruar është 157.868, numri i vdekjeve është 6.013, ndërsa numri i rasteve aktive është 14.998.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…