Komisioni Hetimor për rastin e Onkologjisë sot do të mbajë seancë, me çrrastë do të dëgjoj dëshmitarët dhe ekspertëve, më pas anëtarët e këtij trupi kuvendor do të shqyrtojnë dhe dokumentet lidhur me skandalin në Klinikën Universitare.

Kryetarja e Komisionit Hetimor për rastin e Onkologjisë, Rashela Mizrahi ka bërë të ditur se në seancë i pari do të flasë ish-ministri i Shëndetësisë Bekim Sali, pasuar nga ministri i Brendshëm Oliver Spasovski.

Mizraji gjithashtu theksoi se si parti politike (VMRO-DPMNE) kanë propozuar 44 dëshmitarë të cilët do të duhet të dëshmojnë në lidhje me rastin e Onkologjisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Haradinaj: Shteti shqiptar t’i jap nënshtetësinë të gjithë shqiptarëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj ka folur për…

Përfundon dëgjimi i dëshmitarit të fundit në gjykimin ndaj Gucatit dhe Haradinajt në Hagë

Dëshmitari ekspert i mbrojtjes së Nasim Haradinajt ka përfunduar dëshminë e tij…

Joe Biden shpall kandidaturën presidenciale për vitin 2024

Presidenti amerikan Joe Biden ka konfirmuar se do të kandidojë për zgjedhjet…

100 vjetori i shtetit turk, Osmani uron Erdoganin: Kosova dhe Turqia kanë një miqësi të rrënjosur thellë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan…

Shkup, dy pjesëtarë të ushtrisë infektohen me koronavirus

Ministria e Mbrojtjes njofton se dy pjesëtarë të Ushtrisë kanë rezultuar pozitiv…