Debati i ashpër sot pasdite ka shpërthyer në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit, ku duhet të vendoset për pagat e punëtorëve të NTP-së dhe për funksionimin normal të transportit të qytetit.

Në vend të NTP-së, nga foltorja u dëgjuan fyerje dhe dënime të llojllojshme, kështu që kryetari i Këshillit, Trajko Sllavevski, në një moment ia hoqi mikrofonin kryetares Danella Arsovska.

Ai u ankua se sistemi që i lejonte të ndërpresë fjalimet e këshilltarëve ishte fikur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

BE premton 500 milionë euro shtesë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka premtuar…

Ukraina rimerr kontrollin e qytetit pranë Kievit

Ushtria ukrainase pretendon se forcat e saj kanë rimarrë sërish kontrollin në…

Osmani nesër takohet me të gjitha partitë, flasin për datën e zgjedhjeve lokale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do takohet me të gjitha partitë…

Ish-ushtari i UÇK’së dhe UÇPMB’së nuk po mund të pajiset me dokumente në Kosovë

Sadik Aliji ka plot nëntë vjet që jeton në Veleknicë të Gjilanit.…

Lladrovci letër PDK-së: Tkurrja e saj arriti pikën alarmante-dështimin na e paralajmëroi votimi i vitit 2019

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka thënë se tkurrja e…