Situatë e tensionuar në qendër të Ohrit, në vendin ku ka filluar protesta kundër hapjes së qendrës kulturore bullgare “Car Borisi III”.

Protestuesit përdorin sloganet “fashist, vrasës, tatar”.

Protestuesit e pranishëm bëjnë thirrje kundër personave që marrin pjesë në hapjen e klubit bullgar, ndërsa hedhin edhe me gjësende drejt objektit.

Disa protestues janë përballur edhe me policinë.

“Turp për Maqedoninë dhe të gjithë ata që lejuan këtë”, theksoi një protestues.

Protesta filloi në kohën e përcaktuar në hapjen e klubit bullgar në orën 12:00.

Organizator i kësaj proteste është partia “E Majta” e cila përkrahet edhe nga VMRO-DPMNE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për…

Lëvizja Vetëvendosje: S’pranojmë asnjë kushtëzim për Asociacionin

Lëvizja Vetëvendosje është e palëkundur në qëndrimin kundër themelimit të Asociacionit të…

Taravari: Me shkuarjen e BDI-së në opozitë lind një shpresë për shqiptarët

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari sot tha se…

Fyesit në internet do të dënohen me një vit burg në Japoni

Qeveria japoneze iu afrua më shumë rritjes së dënimit penal ekzistues për…

Rregullat për të hyrë në Shqipëri nga data 6 shtator

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri njoftoi sot se…