Kryetari i nderit të IGFM-së për Maqedoninë e Veriut, Idriz Sinani, thotë se sot rreth mesditès është maltretuar nga policia maqedonase në vendkalimin Qafë Thanë, teksa po kthehej nga Shqipëria.

Ai ka marë pjesë në konferencën kushtuar Çamërisë në Vlorë dhe gjatë kthimit në Maqedoni ka përjetuar eksperiencë të pa këndshme.

“Policia më kontrolloi detajisht makinën, sikur të isha kriminel. Sjellja nuk ishte aspak e mirë. Asgjë nuk ka ndryshuar në sjelljen e policisë maqedonase”, thotë Sinani. Si pasojë e kësaj sjellje ai thotë se i është përkeqësuar edhe gjendja shëndetësore.

Kontrolli mjekësor i bërë në Strugë ka treguar rritje të tensionit dhe nivelit të sheqerit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…