Ka dështuar mbajtja e seancës gjyqësore për djegien e Spitalit modular në Tetovë. Shkak për anulimin ishte mungesa e avokatit mbrojtës të ish drejtorit ekonomik të Spitalit të Tetovës, Artan Etemi. Gjykatësi i lëndës, vendosi që seanca e radhës të mbahet më 29 maj. Seanca gjyqësore për zjarrin në modularin e Tetovës ku humbën jetët 14 persona, ka filluar në 6 shtator dhe që atëherë, janë anuluar 14 seanca. Në seancën e radhës e cila do të mbahet në 29 maj, priten edhe fjalët përfundimtare para marrjes së vendimit përfundimtar. Në zjarrin për modularin e Tetovës, akuzohen 3 persona fizikë, përkatësisht ish Drejtorët e Spitalit klinik të Tetovës, Florin Besimi dhen Artan Etemi, mjeku Boban Vuçeski si dhe spitali i Tetovës si subjekt juridik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mustafa: Albin Kurtin e kam pasur bashkëluftëtar në UÇK

Ish-komandanti i UÇK’së, Rrustem Mustafa – Remi ka thënë se kryeministrin e…

Së paku 300 viktima në sulmin me bombë në Teatrin e Dramës në Mariupol

Zyrtarët lokalë në qytetin e rrethuar të Mariupolit kanë thënë se të…

Këshilli i Evropës mund të hartojë raport të ri për pretendimet e Dick Martyt

Asambleja e Këshillit të Evropës mund të vendosë që të përgatisë dhe…

Sela: 28 Nëntori,festa e shumëfishtë për kombin

Festën e 28 Nëntorin e kanë uruar edhe liderët shqiptarë. Lideri i…

Rusia e sulmon me dronë kamikazë qytetin e lindjes të Zelenskyt

Rusia e ka sulmuar qytetin e lindjes së Volodymyr Zelenskyt, Kryvyi Rih,…