Komisioni Rregullator për Energjetik ka njoftuar se në mbledhjen e djeshme ka vendosur që të shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës.
Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës ЕUROSUPER BS-95 dhe ЕUROSUOER BS-98, ЕURODIZEL (D-Е V) dhe të Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri (ЕL-1) shtrenjtohen për 2.00 denarë/litër.
EUROSUPER BS – 95 do të kushtojë 78.50, ndërsa EUROSUPER BS – 98 do të shitet për 80.50 për litër.
EURODIZEL do të shitet për 71.00 denarë.
Çmimi i vajit për djegie ekstra i lehtë 1 (EL-1) do të jetë 71.00 denarë për litër.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti pas takimit me Macron: Me Serbinë nuk diskutojmë për statusin e Kosovës por për marrëdhëniet tona

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vazhduar të potencojë  se pavarësia, integriteti…

Helmohen 26 zyrtarë që kanë qenë të ngarkuar me numërimin e zarfeve nga Serbia (video)

Procesi i verifikimit të zarfeve me vota të ardhura nga Serbia, është…

Një nga makinat e djegura mbrëmë në Shkup është e prokurorit të njohur

Një nga makinat që u dogj mbrëmë në një lagje të Shkupit…

Ora policore, arrestohen 67 persona

Gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e pandemisë Covid-19 në territorin…

Komisioneri Varhelyi uron Kurtin: Kthimi i perspektivës evropiane në një realitet kërkon vazhdimin e shpejtë të dialogut Kosovë-Serbi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër urim nga…