Në vend të fjalëve të mira dhe lëvdatave, shtegu i biçikletave në Komunën e Tetovës është bërë qendër e talljeve…

Në vend të fjalëve të mira dhe lëvdatave, shtegu i biçikletave në Komunën e Tetovës është bërë qendër e talljeve në rrjetet sociale.

Pas disa viteve kërkesë nga banorët për shënimin e shtegut të biçikletave, më në fund është realizuar, por i njëjti kalon nëpër kontejnerë, shtylla të betonëve dhe pengesa në trotuare.

Fotografitë nga Tetova janë bërë objekt tallje edhe në Serbi. Llogari të ndryshme në Twitter kanë shpërndarë fotografitë nga Tetova, ndërsa tallje janë bërë edhe në llogari të kryetares Teuta Arifi.

Ndërsa nga Shoqata joformale “Me biçikletë”, thonë se për shkak të gjerësisë së shtigjeve, ata janë të pasigurta dhe jokomode për çiklistët.

Ndryshe, shtegu i biçikletave është shënuar në bulevardin “Ilindenska”, ndërsa nga komuna thonë se punojnë për të shënuar shtegun për biçikleta në të gjithë qytetin./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…