Të paktën shtatë persona vdiqën gjatë natës në një aksident të rëndë trafiku që përfshin një automjet të dyshuar për kontrabandë në Autobahn 94 në Bavari.

Në mesin e viktimave është i përfshirë edhe një fëmijë gjashtëvjeçar, shkruan Deutsche Welle.

Furgoni i mbushur me 23 pasagjerë, ka pësuar një aksident duke ikur nga postblloku i policisë.

Zyrtarët thanë gjithashtu se emigrantë të tjerë u lënduan, disa prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Nga aksidenti i mbijetuan edhe shoferi pa shtetësi dhe kontrabandisti i dyshuar. Sipas autoriteteve, në makinë kishte sirianë dhe turq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Grabitja e armatosur në një bankomat në Ferizaj, të dyshuarit me lëndë plasëse kishin shpërthyer bankomatin – kanë qëlluar edhe me AK-47

Policia e Kosovës ka dhënë sot detaje lidhur me grabitjen e armatosur…

USAID lavdëron Kosovën, Gërvalla: Pasojë e zgjedhjeve

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është krenuar me…

Përleshje në Kuvend, ndërpritet seanca dhe shkohet në pauzë|Video

Është ndërprerë seanca e Kuvendit të Kosovës pasi deputetët e opozitës janë…

Sejdiu: Rugovës ia bllokuan fondet, ai e dinte se lufta do të ndodhë

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, i është kthyer…

Sela: Akademikët maqedonas nuk meritojnë të quhen as intelektual

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela e quan absurd propozimin…