Një burrë dyshohet se e ka vrarë gruan e tij të premten në Zvicër.

Siç njofton policia zvicerane, gruaja u gjet në banesë në Erlen derisa Policia Kantonale ku dhe u konstatua vdekja e saj.

Të premten e 14 prillit, policia kishte pranuar një thirrje nga një burrë se kishte plagosur për vdekje gruan e tij ku dhe më pas e arrestuan burrin 42-vjeçar nga Maqedonia e Veriut.

Shkaqet e këtij rasti të rëndë ende po hetohen nga ana e organeve të rendit.

Prokuroria publike e ka hapur rastin penal, derisa sipas mediave zvicerane çifti ishte në prag të divorcit.

Nga deklarimi i të afërmve kuptohet se i dyshuari ishte i paaftë për të punuar për shkak të një sëmundje që kishte, përcjell Klankosova.tv

I dyshuari dhe viktima, thuhet se kishin së bashku tri vajza.

Sipas raportimit të Albinfo.ch, bëhet e ditur se bëhet fjalë për një çift bashkëshortor shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pamje të ndjeshme|Krimet makabre të Serbisë në Kosovë, s’u kursyen as fëmijët dyvjeçarë

Forcat policore dhe paramilitare serbe gjatë fund viteve të 90` kanë kryer…

Kusari-Lila: Për dialogun me Serbinë duhet unitet politik

Ushtruesja e detyrës së Kryesueses së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza…

Avancojnë ukrainasit në Kherson, zyrtarë e atjeshëm pro-rusë bëhen gati të evakuojnë 60 mijë njerëz  

Mbrëmë zyrtarët pro-rusë të rajonit të okupuar të Khersonit në Ukrainë, kanë…

Letra e kongresistëve në favor të Serbisë

Për lidhjen e Serbisë me Amerikën do të mësojë më shumë së…

Kurti del në konferencë për media në orën 15:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të mbajë konferencë për media.…