Përmes rrjeteve sociale dhe reagimeve në media, qytetarë të shumtë janë ankuar se shqiptarët e Shkupit ndjehen të pambrojtur gjatë dy ditëve të fundit. Huliganët pjesëmarrës në protestat e fundut kanë sulmuar pronat dhe lokalet e tyre në Çarshi, ndërsa policia nuk ka intervenuar për t’i mbrojtur. Sonte sulmet kanë qenë të drejtëpërdrejta dhe fizike, huliganët kanë thyer lokalet, hotelet dhe kanë sulmuar qytetarër shqiptare, pronarët e bizneseve dje kalimtarë të rastit. Policia ka intervenuar vetëm pasi kaneskaluar situata në përleshje fizike dhe në fund përsëri është arrestuar një shqiptarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zv/sekretari i NATO-s: Të gatshëm të ndërhyjmë nëse rrezikohet qëndrueshmëria në veriun e Kosovës

Zëvendës sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana tha të shtunën se…

Në Mitrovicën e Jugut konfiskohen 67 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Policia e Kosovës ka njoftuar se pasditen e sotme në një operacion…

Danimarka i jep fund shumicës së kufizimeve të vendosura për shkak të COVID-19, ndërsa fqinji i saj Suedia i zgjeron kufizimet

Qeveria e Danimarkës tha të mërkurën se do të heqë shumicën e…

Macron akuzon kryeministrin australian se ka gënjyer për një kontratë miliarda dollarëshe të nëndetëseve

Presidenti francez Emmanuel Macron ka akuzuar kryeministrin australian Scott Morrison se ka…

Shkon në 41 bilanci i viktimave nga tërmeti në Shqipëri

Është rritur frikshëm bilanci tragjik i tërmetit të fuqishëm që tronditi Shqipërinë…