Një shpërthim në një fabrikë u regjistrua këtë të hënë në Casalbordino, në provincën Chieti.

Mediat italiane raportojnë se si pasojë e shpërthimit në fabrikën “Esplodenti Sabino di Contrada Termini” kanë humbur jetën tre persona.

“Shpërthimi ndodhi në një fabrikë municionesh (jo në një fabrikë fishekzjarresh, siç mësohet në fillim) e vendosur afër zonës detare”, shpjegoi kryebashkiaku Filippo Marinucci.

Kompania ka rreth 100 punonjës dhe merret me çmilitarizimin “e të gjitha llojeve të municioneve konvencionale, bomba avionësh, sisteme armësh, raketa, mina detare”.

Ndërkohë është bllokuar trafiku për ata që udhëtojnë në jug.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…