Vladimir Putin ka akuzuar Yevgeny Prigozhin për “kryengritje të armatosur” ndërsa forcat e Wagner bëjnë lëvizje nëpër qytetet ruse në atë që shefi mercenar e ka quajtur “marshim drejtësie”; janë marrë masa sigurie në Moskë; Prigozhin pretendon se ushtria ruse vrau disa nga luftëtarët e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Reagon ASH: Në ditën e votimit bllokohet rruga për në Dibër

Pas informacioneve per bllokadat në rrugën Mavrovë-Dibër, ka reaguar Aleanca për Shqiptarë.…

Rusia thotë se nuk ka marrëveshje me Turqinë për eksportet e grurit të Ukrainës

Kremlini ka thënë se nuk është arritur asnjë marrëveshje me Turqinë për…

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve…

Profesori amerikan, Williams: Specialja, mundësi për të sjellë drejtësi për të gjitha viktimat e luftës në Kosovë

Nuk janë të rralla rastet kur dëgjohen ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të…

Droni rus fluturon mbi Poloni dhe pastaj rrëzohet

Ukrainasit kanë njoftuar se rrëzuan një dron rus në kufirin e tyre…