Pesë persona janë lënduar nga një shpërthim i një bombole gazi në qendër të Beogradit, raporton RTS duke u thirrur në burime nga Ministria për Punë të Brendshme të Serbisë. Ekipi i ndihmës së shpejtë, ekipi i zjarrfikësve dhe policia janë në terren dhe po kujdesen për të lënduarit.

Sipas informatave jozyrtare, shpërthimi ka ndodhur një restorant për ushqim të shpejtë. Të gjithë të lënduarit janë dërguar në qendrën urgjente. Vendi i ngjarjes është bllokuar nga policia e cila po vijon hetimin rreth shkaqeve të shpërthimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…