Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në pjesën veriore të Utah, që duket se bëhet fjalë për shpërthimin e një meteori.

Raportimet nga mediat amerikane për një shpërthim të fuqishëm kanë filluar të qarkullojnë nga orët e para të mëngjesit, nga banorë nga Oremi dhe Idaho që kanë shkruar në profilet e tyre se kanë dëgjuar një “bum”.

Guvernatori i Utah, Spencer Cox, tha se nuk bëhet fjalë për ndonjë aktivitetet sizmik apo stërvitje ushtarake.

Një banorë në Salt Lake, Wendi Melling, tha se po hapte derën e shtëpisë kur dëgjoi një zhurmë të madhe, që ajo e përshkoi si një “shpërthim tejet të fuqishëm”.

“Mendova se diçka ra në kulmi i shtëpisë, por kur dola jashtë se gjithçka ishte në rregull me pronën tonë”, shtoi Melling.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sistemi i Belgjikës për azilkërkuesit i paaftë për të përballur fluksin

Autoritetet në Belgjikë po luftojnë për të përballuar numrin e azilkërkuesve. Sipas…

Ministrat e Jashtëm të G-7 mblidhen për bisedime në Londër

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ndodhet në Londër për bisedime me…

Rasti i Salih Mustafës: Dëshmitari i parë përfundon dëshminë, i dyti dëshmon sot gjatë ditës

Dëshmitari i parë në gjykimin e Salih Mustafës para Dhomave të Specializuara…

Sela: “Qeveria e Maqedonisë sot bie”

Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela ka folur shkurt para gazetarëve…

Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga të gjitha pozitat në AAK

Rasim Selmanaj ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në strukturat e…