Sot në mëngjës rreth orës 9:40 është paraqitur se në një banesë në Aerdorom ka shpërthyer zjarri. Bëhet fjalë për një banesë që gjindet në bulevardin ASNOM dhe hotelit Rusia dhe Hillton, deklaroi kompandiri i Zvonko Davidovski.

Fatmirsisht dëmet janë materiale dhe nuk ka viktima. Zjarri është shkaktuar nga një bombole gazi. Zjarrfikësit e kanë shuar zjarrin dhe automjetet kundër zjarrit janë tërhequr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Alarmon zëvendëskryeministrja ukrainase: Situata në Mariul është “katastrofike”

Autoritetet në Ukrainë kanë bërë të ditur se kanë arritur të evakuojnë…

Guterres dhe Erdogan pritet të takohen sot me Zelenskyn në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, do të duhej…

Ekstremisti rus Igor Girkin kritikon dështimet ushtarake të vendit të tij në Ukrainë: Tashmë e kemi humbur këtë luftë

“Lufta në Ukrainë do të vazhdojë deri në humbjen e plotë të…

Medvedev: Perëndimi dëshiron ta shkatërrojë Rusinë

Perëndimi dëshiron ta shkatërrojë Moskën, tha sot ish-presidenti rus Dmitry Medvedev për…

Karakaçanov: Më shumë maqedonas ka në Bullgari se në Maqedoni, shqiptarët janë popull shtetformues

Zv.kryeministri bullgar Krasimir Karakaçanov, në një intervistë për “Kjo është Bullgaria”, ka…