Ministria ruse e Mbrojtjes ka bërë të ditur se rezervat e municioneve në një anije ruse kanë shpërthyer.

Bëhet fjalë për anijen “Moskva”, ku në fillim të pushtimit, rusët nga ky lloj anije i bërën thirrje disa ukrainasve që të dorëzohen në “Ishullin e Gjarpërinjve” e që ata refuzuan duke i sharë ata.

Në deklaratë thuhet se municioni ka shpërthyer si pasojë i një zjarri në anije, duke shtuar se të gjithë marinarët ishin evakuuar, shkruan BBC.

Por, gjatë ditës është raportuar se anija kryesore e flotës ruse në Detin e Zi u godit nga raketat ruse, ku sipas zyrtarëve ukrainas, Rusia po përpiqej t’i shpëtonte rreth 510 anëtarë të ekuipazhit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zhgënjimi në Maqedoninë e Veriut lidhur me negociatat për BE

Në Maqedonine e Veriut thuajse janë shuar shpresat për marrjen e datës…

Shqipëria dhe Bullgaria vendet me numrin më të ulët të humbjeve njerëzore

Treguesit më të rëndësishëm të gjendjes së pandemisë, kontrollit dhe përballimit të…

Shuhet zjarri mbi tunelin e Kalimashit, kjo është situata sot (FOTO)

Zjarri në faqen e malit mbi tunelin e Kalimashit është shuar dhe…

Momente dramatike: Policia thyen xhamin e “Audi”-t luksoz dhe nxjerr zvarrë shoferin

Një skenë tipike për filma është regjistruar në Britani. Pamjet e publikuara…

“Bomba” e fundit kryekëput një kurs mbi hajninë

“Bombat” po vazhdojnë të publikohen, shqiptarët për çdo ditë befasohen me mjeshtëritë…