Qeveria e RMV-së, në seancën e sotme, me propozim të Ministrisë për Sistem Politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, ka shqyrtyar dhe ka miratuar Informacionin për mbajtjen e seancës së dytë të përbashkët të Qeverive të RMV-së dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë.

Seanca e përbashkët, sic thuhet në njoftimin e Qeverisë, parashihet të mbahet më 14 Nëntor 2022 në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Bastisje edhe në Tetovë dhe Gostivar, 5 të arrestuar!

Pas Kërçovës dhe Velesit, policia kreu bastisje anti-drogë edhe në Tetovë dhe…

Kurti: BE dhe NATO të dënojnë dhunën e bandave kriminale të financuara nga Beogradi – nëntë barrikada janë ende në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do të lejojnë…

Macron: Ekzistojnë gjasat për paqe në Ukrainë

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka deklaruar sot se beson se ekzistojnë gjasat…

Kurti i përgjigjet Serbisë për ofrimin e linjitit në këmbim të energjisë elektrike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ripërsëritur qëndrimin e tij kundër Ballkanit…

Mbyllet për publikun seanca në rastin ku Gani Geci po akuzohet për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit

Në rigjykimin për rastin ku Gani Geci po akuzohet për vrasjen e…