Policia e RMV-së njofton se sot në orën 07:00 në rr. “Dizhon” në Shkup, e ka privuar nga liria S.S.(40) nga Shkupi, për vuajtje të dënimit me burg.

Sipas MPB-së, ai u dënua me pesë vjet e nëntë muaj burg për veprën penale “kontrabandë me emigrantë” dhe ishte në kërkim me urdhër qendror, për të vuajtur dënimin në burgun në Idrizovë tre vjet e nëntë muaj.

Personi do të dërgohet në institucionin për pjesën e mbetur të dënimit me burg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ajdari: Ç’ju desht Fatime Fetait amnestimi i Trajko Veljanovski-t

Shkruan: Bedri Ajdari / A thua ku ngeli MOTIVI i vrasjes se…

Ibrahimi: Këta që gënjyen për kryeministrin do të marin dënimin e popullit

Zeqirja Ibrahimi / Sa keq më vjen që sot shqiptarëve duhet t’u…

Moti ekstrem në Kanada, pas temperaturave të larta nisin zjarret

Kanadaja prej ditësh po përballet me një valë të nxehti. Temperaturat e…

Bomgartner: Në qershor do të organizohet konferencë e posaçme mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit

Ambasadori i Francës në vend, Siril Bomgartner në ClickPlus në TV21 tha…

Vritet një 23-vjeçar në Mitrovicë dhe plagosen dy të tjerë

Një 23-vjeçar ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga arma…