Aksion i madh policor është duke u realizuar që nga mëngjesi në Hasanbeg dhe në lokacione të tjera të Shkupit.

Aksioni bëhet për të arrestuar persona të përfshirë në tregti ilegale me drogë dhe armë, njofton MIA.

Është parë prani e dukshme e policisë në Hasanbeg dhe në lokacione të tjera, kurse sipas burimeve të hetimit janë arrestuar 12 persona, mes tyre edhe një polic.

Nga MPB-ja konfirmojnë se ka aksion, por se ende zhvillohet, kurse për epilogun do të njoftojnë pasi të përfundojë./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…