Ministria e Punëve të Brendshme ka thirrë në bisedë informative shkupianin pasi i njejti kishte shkruar koment me gjuhë të urrejtjes për aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut.

“Pas raportimit nga qytetarët, kemi thirrë në pyetje qytetarin që në faqen e një televizioni kombëtar ka shkruar koment me gjuhë të urrejtjes pas aksidentit ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut. Sektori për krim kibernetik ka konstatuar se qytetari V.E që ka shkruar koment me gjuhë të urrejtjes dhe fyese për viktimat e aksidentit” thonë nga MPB.

Gjithashtu edhe policia e Bullgarisë ka thirrë në pyetje një qytetar të Bullgarisë pasi i njejti kishte quajtur ngjarjen si “fishekzjarre dhe zgarë maqedonase”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…