Është rritur frikshëm bilanci tragjik i tërmetit të fuqishëm që tronditi Shqipërinë në orën 03:54 të mëngjesit të së martës.Është konfirmuar viktima e 41-të si pasojë e tërmetit të së martës. Autoritetet shqiptare po nxjerrin nga rrënojat disa të mbijetuar, ndërsa po përpiqen të komunikojnë me personat që ndodhen nën rrënoja në Thumanë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Peja shpallet zonë karantine

Këtë e bëri të ditur me anë të një postimi në Facebook,…

Luftanijet e NATO-s arrijnë në Finlandë, pritet të mbahen stërvitje ushtarake

Derisa Finlanda po bëhet gati për anëtarësim në NATO, luftanijet e Aleancës…

Viktima dhe të plagosurit në Klinë janë vëllezër, vrasja ndodhi pas një iftari familjar (VIDEO)

Një i vrarë dhe dy të plagosur është bilanci i një incidenti…

BDI: Sekretariati sapo u avancua në ministri

Nëpërmjet një njoftimi nga partia shqiptare në pushtet BDI thuhet se “Kuvendi…

NATO refuzon propozimin e Rusisë

NATO nuk dëshiron të nisë garën e re në armatim pas skadimit…