Shiu i rrëmbyeshëm ka përmbysur rrugët në disa lokacione në qytetin e Manastirit.

Reshjet e shiut të shoqëruara me breshër janë ndaluar për kohë të shkurtër por kanë shkaktuar bllokim të trafikut.

Edhe gjatë ditës së djeshme në Manastir kishte reshje të shumta të shiut të cilat kishin dëmtuar fushat bujqësore për të cilat vetëqeverisja lokale pas inspektimit dhe vlerësimit do të realizojë kompensim të dëmeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…