Shqiperia e mbylli me fitore pjesen e pare te sfides miqesore kunder  Bullgarise ne stadiumin kombetar ne Tirane.

Avantazhi erdhi ne minuten e 41.

Protagonist ishte Mihaj qe sherbeu mjaft mire ne te majte per Uzunin.

Sulmuesi i Granades pasoi sakte ne zone dhe pas nje topi te devijuar ishte Qazim Laci i cili goditi fort me te djathte vetem dy hapa larg portes, per te mposhtur portierin bullgar.

Goli emocionoi jo pak mesfushorin i cili shpertheu ne lot.

Testi miqesor ndaj Bullgarise vjen pas suksesit te madh ndaj Cekise ne eleminatore me shifrat 3 me 0.

Trajneri Sylvinho ka bere rotacion ne formacion duke aktivizuar disa lojtare qe vijne nga stoli, sikurse eshte edhe Qazim Laci, autor i golit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti: Përmes zhvillimit të qeverisjes elektronike po synojmë rritjen e transparencës

Sot është mbajtur takimi i parë i Komisionit për Transformim Digjital. Digjitalizimi…

AstraZeneca urdhërohet t’i shpërndajë 50 milionë doza në vendet e BE-së siç ishte marrëveshja

AstraZeneca urdhërohet që të shpërndajë miliona doza të vaksinës në Bashkimin Evropian…

Gjykata e Ukrainës urdhëron arrestimin e ish-presidentit Viktor Yanukovych, që akuzohet për tradhti dhe afërsinë me Putinin

Gjykata e Ukrainës ka urdhëruar arrestimin e ish-presidentit Viktor Yanukovych, i cili…

Dy viktima dhe 5 raste të reja me Covid-19, shërohen 95 pacientë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 249 teste,…

Numri në rritje i sulmeve sjell luftën në territorin rus

Zyrtarët rusë kanë raportuar sulme vdekjeprurëse në të paktën katër lokacione në…