Shoferët e kamionëve dhe veturave janë shpëtuar me ndihmën e helikopterit, pasi që është shembur ura e drurit në Norvegji nëpër të cilën po kalonin.

Vetura të shumta përfunduan në lumë, por kamioni mbeti në një pjesë të urës që qëndroi mbi ujë pavarësisht se u shemb.

Që të dy shoferët janë shpëtuar pa pësuar as lëndimin më të vogël, transmeton Telegrafi.

Fjala është për urën e ndërtuar në vitin 2012 dhe që ishte 148 metra e gjatë, kurse inspektimi i urës ishte kryer në vitin 2021.

Administrata norvegjeze për rrugët publike, ka kërkuar një hetim të pavarur sa i përket shembjes së urës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

KS së OKB-së, OBI dhe Unioni Ndërparlamentar Arab, mbledhje urgjente pas sulmeve të Izraelit

Këshilli i Sigurimit së Kombeve të Bashkuara, Organizata e Bashkëpunimit Islam (OBI)…

Absurd: Aliu që bashkë me Musën bënte plane si të përçajnë familjen e profesor Izet Zeqirit, sot bën apel për bashkim të opozitës!

Gazmend Murseli Para disa muajve ish-deputeti Izet Zeqiri, e njoftoi opinionin për…

50 të vrarë nga sulmi me raketa në stacionin në Ukrainë

Pesëdhjetë njerëz thuhet se kanë vdekur në një sulm me raketa ruse,…

Ukraina thotë se ka vrarë rreth 800 ushtarë rusë

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës, që nga fillimi i pushtimit, trupat…

Kurti: Nuk do të ketë marrëveshje me Serbinë pa u gjetur personat e zhdukur

Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur, në kuadër të Zyrës së Kryeministrit,…