Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka komentuar në konferencën për media betejën për Bakhmutin.

Ai tha se ky qytet ukrainas mund të bie në duart e rusëve në ditët në vazhdim.

“Ajo çfarë po shohim është që Rusia po dërgon më shumë trupa, dhe ajo çfarë u mungon në kualitet rusëve mundohen ta kompensojnë me kuantitet. Kanë pësuar humbje të mëdha, por të njëjtën kohë nuk mund të përjashtojmë mundësinë që Bakhmuti do të mund të bie në ditët në vazhdim”, shtoi Stoltenberg.

“Ne duhet të vazhdojmë të mbështesim Ukrainën”, shtoi Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s.

Në anën tjetër, zyrtarët perëndimorë kanë bërë të ditur se në betejën për Bakhmutin, Rusisë i janë vrarë apo plagosur 30 mijë ushtarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pardew: E këshillova Thaçin që shkëmbimi i territoreve është një hile që s’të çon askund, ai e injoroi këtë

Ish-diplomati amerikan, James Pardew në shkrimin me titull: “Ndërkohë që Covid ka…

Denoncim për eksploziv në Teatrin e Maqedonisë

Të gjitha hyrjet në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë janë bllokuar pasi është…

Në Wuhan vetëm një person është infektuar me coronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Në qytetin kinez Wuhan, gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar vetëm…

VIDEO / Pamjet e rrahjes ndërmjet Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit

Gazeta Sinjali ka siguruar nga vendi i ngjarjes, videon ekskluzive të rrahjes…

Shpërthime të fuqishme në Kiev, forcat ruse godasin stacionin e metros

Në orët e para të mëngjesit të sotëm janë dëgjuar mëngjesin e…