Tre persona kanë vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri që ka ndodhur në Filadelfia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Siç raportojnë mediat atje, viktimat janë dy burrat dhe një grua.

Nga këto të shtëna sipas policisë janë plagosur edhe 11 persona.

Ngjarja e rëndë kanë ndodhur në afërsi të kryqëzimit të “Rrugës Jugore” dhe “Rrugës së Tretë”.

Disa oficerë të policisë ishin duke patrulluar, kur dëgjuan breshërinë e të shtënave.

Njëri nga oficerët thuhet se ka qëlluar në drejtim të njërit prej sulmuesve por s’dihet nëse ai është qëlluar.

Hetuesit thanë në vendin e ngjarjes janë gjetur edhe dy armë.

Përgjatë blloqeve 200 dhe 300 të Rrugës Jugore u gjetën edhe gëzhoja plumbash.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Stoltenberg do të jetë pjesë e Forumit Ekonomik Botëror në Davos

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të marrë pjesë në…

Votuesit ja kujtonë deklaratat Gashit: Asnjëherë koalicion me BDI!

Votuesit ja kujtonë deklaratat Gashit: Asnjëherë koalicion me BDI! Gashi: Çfarë interesi…

Gjysma e Shkupit mbetet pa energji elektrike

Pasditen e sotme gjysma e Shkupit ka mbetur pa energji elektrike. Gjegjësisht,…

Johnson premton më shumë mbështetje për Ukrainën në bisedën e tij telefonike me Zelenskyn

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, ka pasur bisedën e tij…

Raporti/Kina rrezikon konfliktin e armatosur me SHBA

Pekini mund të përballet me një valë në rritje të armiqësive pas…