Pesë persona kanë vdekur si pasojë e një sulmi të armatosur.

Ngjarja ndodhi në Colorado të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në një klub të natë homoseksualësh.

Po ashtu si pasojë e sulmit u plagosën 18 persona.

Lajmi u bë i ditur nga policia, raporton CNN përcjell Klankosova.tv

Tani, besohet se i dyshuari është kapur nga policia dhe është në mbajtje.

Kapiteni i zjarrfikësve në Colorado Springs, Mike Smaldino tha se 11 ambulanca u përgjigjën në vendngjarje pasi u morën thirrje të shumta në 911.

Klubi i natës i cili u sulmua “Club Q”, në një njoftim bëri të ditur se është shkatërruar plotësisht nga sulmi.

Në njoftim u ngushëlluan familjarët e viktimave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Prokuroria Speciale nis transferimin e lëndëve në Prokurorinë e Përgjithshme

Prokuroria Publike Speciale ka paralajmëruar se është gati për të transferuar lëndët…

Sela në 5 vjetorin e Lagjes së Trimave: Tradhëtia që u bë në Kumanovë, do t’i ndjekë gjithmonë skenaristët!

Shkruan: Ziadin Sela Hakmarrja eshte si vdekja heret a vone vjen per…

Ish-kryeministri i Pakistanit njofton rifillimin e marshimit të gjatë antiqeveritar nga e marta

Ish-kryeministri i Pakistanit Imran Khan tha se marshimi i tij antiqeveritar në…

Industria e veturave në Evropë është duke ngecur

Jens Wagner ka punuar në panairin e veturave në Frankfurt të Gjermanisë…

Përleshje dhe gjuajte me armë në Gjakovë, katër të lënduar

Shtatë persona janë përleshur dhe kanë përdorur edhe armë zjarri. Ngjarja ka…