Administrata e presidentit amerikan, Joe Biden, ka dal kundër ftesës së bërë kreut të Rusisë, Vladimir Putin që të marrë pjesë në samitin e G20 që mbahet në Indonezi në vjeshtë.

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki e tha këtë pas njoftimit nga presidenti indonezian, Joko Widodo, i cili bëri me dije se edhe Putin edhe homologu i tij ukrainas, Volodymyr Zelenski janë pajtuar të jenë të pranishëm në samit në Bali, në nëntor.

Widodo si kryesues aktual i grupit G20, tha se I ftoi këta dy president, për shkak të ndikimit të madh që lufta në Ukrainë ka në ekonominë globale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Takim sa për një fllad ventilatori

Shaqir Feta, kur ndjenë se po ngel pa ajër, kur e mbytë…

Policia vë në pranga autorin e regjistrimeve të paligjshme të kryera në një nga motelet e Shkupit

Policia vë në pranga autorin e regjistrimeve të paligjshme të kryera në…

Ligji i Shtetësisë mbetet i bllokuar

Nuk ka marrëveshje për zhbllokimin e propozim-Ligjit të Shtetësisë. Në koordinimin e…

74 raste të mosrespektimit të orës policore

Prej mbrëmjes së djeshme në vendin tonë filloi kufizimi i lëvizjes prej…

Detale të reja nga vrasja në Gostivar, vrasja për 1 500 euro

Vrasja me thikë e një gruaje të moshuar dhe plagosja e 2…