Shtetet e Bashkuara kanë rrëzuar një balonë të dyshuar spiune kineze që ka fluturuar përreth SHBA-së ditëve të fundit.

Tre aeroporte u mbyllën dhe hapësira ajrore u mbyll në brigjet e Karolinës së Jugut pasi aeroplanët ushtarakë amerikanë shënjestruan objektin mbi Oqeanin Atlantik

Pamjet e publikuara gjerësisht në rrjetet sociale tregojnë momentin kur rrëzojnë balonën derisa vërehet një shpërthim në qiell.

Presidenti amerikan Joe Biden u përball me presion të madh për ta rrëzuar atë që kur u shfaq për herë të parë përreth SHBA-së javën e kaluar.

Uebsajti gjurmues Flightradar24 tregoi aeroplanët e Forcave Ajrore të SHBA-së dhe Rojeve Bregdetare që operonin në qiellin midis Wilmington, Karolinës së Veriut dhe Myrtle Beach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pesë të vdekur dhe 175 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar…

Faljet e Ivanovit nuk merren parasysh, Strasburgu vendosi që rastet e PSP-së të vazhdojnë!

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut në Strasburg njoftoi se kërkesat…

U shtir si instruktor dhe trajnonte ushtarët e Kievit, spiuni rus arrestohet nga Shërbimi Sekret i Ukrainës  

Kievi ka njoftuar se ka arrestuar burrin që ishte infiltruar pranë forcave…

Rusia po sulmon përgjatë një fronti prej 480 km

Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës thotë se ushtria ruse po sulmon përgjatë…

Kurti për “Ballkanin e Hapur”: Hapje ndaj ndikimeve ruse e kineze, Serbia e Vuçiqi duhet të ballafaqohen me të kaluarën kriminale

Kryeministri Albin Kurti ka komentuar takimin e tri shteteve fqinjë për “Mini…