Departamenti Amerikan i Shtetit e ka cilësuar si cinike thirrjen e presidentit rus, Vladimir Putin, për një armëpushim prej 36-orësh në luftën me Ukrainën.

Zëdhënësi i DASh-it, Ned Price, ka thënë se ShBA-të kanë “pak besim” në qëllimet e njoftimit, teksa tha se armëpushimi është cinik duke pasur parasysh sulmet e Moskës në Ukrainë në ditën e Vitit të Ri, shkruan The Guardian.

Price shtoi se një pauzë e përkohshme e luftimeve nga Moska mund të përdoret për tu “rindërtuar, rigrupuar dhe në fund për të risulmuar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Scholz mbron vendimin e ngadaltë për tanket – thotë se do të kishte qenë ‘gabim i rëndë’ të vepronte i vetëm

Gjermania ishte nën presion prej ditësh për të miratuar dërgimin e tankeve…

Mijëra banorë evakuohen nga qytete të ndryshme ukrainase

Afër 13,000 civilë ukrainas janë evakuuar përmes korridoreve humanitare gjatë të shtunës,…

Osmani kërkon nga Dendias mbështetjen e Greqisë për anëtarësim në KiE dhe NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ministrin e…

Haradinaj kujton Haxhi Zekën e Shaban Polluzhën: Ishin frymëzim për brezin e UÇK-së

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj sot përkujtoi…

Turqia zbulon rezervatin e dytë më të madh në botë me xehe

Ministria turke e Energjisë dhe Burimeve Natyrore ka bërë të ditur se…