Autoritetet ukrainase kanë bërë të ditur se të paktën 10 sulme kanë goditur kryeqytetin ukrainas.

Bëhet e ditur se këto sulme janë bërë me raketa, shkruan Sky News.

Ndërkaq, kryebashkiaku i Kharkiv, Ihor Terekhov tha se qyteti është goditur nga dy raketa që synonin.

Kujtojmë se Rusia ka shtuar sulmet me raketa ndaj Ukrainës javët e fundit pasi fajësoi Kievin për një shpërthim që dëmtoi urën e Krimesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sela: Partitë maqedonase me ndihmën e BDI-së duan të krijojnë një shtet të pastër etnik (Video)

Ndiqni intervistën e plotë në Youtube duke klikuar këtu –

Rusia publikon emrat e zyrtarëve amerikanë ndaj të cilëve ka vendosur sanksione

Moska njoftoi të premten se do të ndalojë hyrjen në Rusi të…

Tentoi ta arrestoj të pastrehun problematik, ai e grushton brutalisht policen në Los Angeles

Në rrjetet sociale është shfaqur videoja e një të pastrehu në lagjen…

BE ndan 14.2 miliardë euro për Kosovën, Turqinë dhe vendet e Ballkanit Perëndimor

Parlamenti Evropian ka miratuar Rregulloren për Themelimin e IPA-së III nga e cila…

Të paktën tre të vrarë pas të shtënave në një fabrikë në Maryland të SHBA-së

Tre persona u vranë të enjten pas disa të shtënave në një…