Ushtria serbe tërhiqet nga kufiri me Kosovën, pas reagimeve të shumta dhe situatës së “nxehtë” të krijuar atje.

Televizioni serb N1 raporton se ushtria serbe që gjendej në afërsi të Jarinjës në Rudnicë është tërhequr dhe janë vendosur në Rashkë.

Tërheqja sipas informacioneve nga mediat serbë, besohet të ketë nisur ditën e djeshme, pasi edhe dje nuk ka pasur një prani të madhe ushtarake aty.

Ndërkaq, Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka njoftuar se ka pasur dy takime të ndara me kryenegociatorët Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, për qetësimin e përmirësimin e situatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Hallaçi: BASHKËKOMBAS TASH ËSHTË KOHA !!!

BASHKËKOMBAS TASH ËSHTË KOHA !!! Kombi Shqiptar meriton më shum, për të…

“Stonehenge amerikan” hidhet në erë me eksploziv, dëmtohet shtatorja në Georgia që të krishterët e cilësonin si “satanike”

Një shtatore në Georgia, që është quajtur “Stonehenge amerikan”, që të krishterët…

Seanca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit dhe të tjerëve caktohet më 19 maj

Seanca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish-presidentit të Kosovës, Hashim…

Caktohet seanca e parë për Pjetër Shalën në Hagë

Pjetër Shala, i arrestuar disa javë më parë, është transferuar në objektin…

Maqedoni e Veriut: 10 humbje jete dhe 813 raste të reja me COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24…