Serbia ashtu si Rusia do ta shënojë 9 majin si Ditë të Fitores ndaj fashizmit në Luftën e Dytë Botërore.

Ministria e Mbrojtjes e Serbisë, ka njoftuar se avionët e ushtrisë serbe do të fluturojnë sot nga ora 11:30 deri në orën 13:00, shkruan tanjug.

“Avionët ushtarakë do të fluturojnë mbi Novi Sad, Zrenjanin, Pancevë, Beograd, Uzhicë, Pozegë, Çaçak, Kragujevc, Jagodinë, Çuprijë, Paraqin, Krushevc, Trstenik, Kralevë, Nish, Prokuplje, pëfshirë edhe në Leskovc”, thuhet në njoftimin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Puna dha rezultat: Lukashenko shpallet personaliteti i vitit në nxitjen e krimit dhe korrupsionit

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko është shpallur personi i vitit. Edhe pse…

Garë për bateri të makinave elektrike/ Fabrika në Suedi siguroi një porosi prej 30 miliardë$

Në pamje shihet super-fabrika e re evropiane e baterive Northvolt në veri…

Bie çmimi i naftës në Maqedoni, çmimi më i lirë në 8 muajt e fundit

Çmimi i naftës do të lirohet për dy denarë.Çmimi i benzinave mbetet…

Haxhiu: Zgjedhja e Kryeprokurorit të Shtetit duhet të jetë transparent dhe meritor

Në konferencën vjetore të prokurorëve, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë…

“Rusia është 70% gati të sulmojë Ukrainën”

Rusia ka mbledhur 70% të kapacitetit të nevojshëm ushtarak për të bërë…