Serbia po organizon zgjedhje të trefishta, ku qytetarët po votojnë për të përzgjedhurit zyrtarët lokjal, parlamentar si dhe presidentin e ri.

Por, duket se për mbarëvajtjen e zgjedhjeve Serbia ka ftuar për ndihmë edhe policinë hungareze.

Një lexues i portalit nova.rs ka fotografuar patrullën e policisë hungareze sot në rrugën Molerova në komunën e Vraçarit të Beogradit.

Ai pasi i bëri një foto veturës, thotë se pyeti policinë se çfarë po bënin këtu.

“Djali nga vetura reagoi duke thënë se policia serbe i ka thirrur për t’i ndihmuar”, ka pohuar dëshmitari i rastit.

Theksojmë se qytetarët serbë kanë të drejtë të ushtrojnë të drejtën për votim deri në ora 20:00.

Ndryshe, Hungaria po organizon sot zgjedhjet parlamentare dhe një referendum rreth lejimit të martesave mes personave të gjinisë së njëjtë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pentagoni nis kërkimet për kurën e koronavirusit

Kërkimet në laboratorët e specializuar të ushtrisë amerikane Teksa koronavirusi po përhapet…

Moldavia: Na duhet ndihmë për fluksin e refugjatëve ukrainas

Refugjatët kanë vazhduar të marrin rrugë nga Ukraina drejt Moldavisë, duke e…

Ziberi: Hasanbegu dhe Saraji vatra të mundshme të koronavirusit në Shkup

Në Studimin e Hapur në TV 24, Dr. Arben Ziberi, drejtor i…

Rreth 40 marinarë të vrarë pas fundosjes së anijes luftarake Moskva të Rusisë – një nënë sjell rrëfimin e djalit të saj që shërbente aty

Rreth 40 marinarë u vranë, disa janë të zhdukur dhe shumë të…

Murtezaj: Macron favorit në sondazhe, vizioni i tij që Kosova dhe rajoni të integrohen në Evropë

Qytetarët francezë i janë drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur kreun…